Bursa İnegöl Ferdi Kaza Sigortası
Bursa İnegöl Ferdi Kaza Sigortası

Bursa İnegöl Ferdi Kaza Sigortası

 

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?


Sigortalının poliçe kapsamında belirtilen ani ve harici kaza olayları dahilinde ölümü ve sürekli sakatlığa maruz kalması durumunda poliçede belirtilen teminat limiti kadar sigortalıya tazminat ödemesi yapar ya da belirli haklar sağlar.

 

Teminat kapsamına dahil olan kazalar nelerdir?


Gazların teneffüsü, yanıklar, burkulma, kırık-çıkık, böcek sokması, ev ve işyeri kazaları. Bu poliçe şartlarında önemli olan kazanın aniden ve poliçe süresi içinde meydana gelmiş olmasıdır. Ferdi kaza sigortasını bir işveren çalışanları güvence altına almak için de yaptırabilir. Örneğin; bir inşaat işçisine ferdi kaza sigortası yapılarak uğramış olduğu kaza ve sakatlanma hatta ölüm durumunda gerekli tazminat ödemesi yapılır.

 

Kimler yaptırabilir?


16-65 yaş aralığındaki herkes yaptırabilir.

 

Ferdi Kaza Sigortası poliçe süresi nedir ve primlerimi nasıl ödeyebilirim?

 

Poliçe süresi standart 1 yıldır. Sigortalının isteğine bağlı olarak 1 yıldan daha kısa olarak da düzenlenebilir. Primler; peşin, 3 aylık, 6 aylık ödeme şeklinde yapılabilir.

 

Teminat limitini sigortalı belirleyebilir mi?


Teminat limitini sigortalı isteği dahilinde kendisi belirleyebilir.

 

Kaza sonucunda tazminat ödemesi ne şekilde gerçekleşir?


Ölüm sonunda tazminat ödemesi teminat kapsamında belirtilen limit dahilinde kanuni hak sahibine ödenir. Sürekli sakatlık durumunda tedavi masrafları ve gündelik tazminat olarak tazminat ödemesi gerçekleşir.Sağlıklı bir gelecek dileğimizle..

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014